Žalojanti, žalėjanti britų energetika | BP & BG going green

Britų energetiniai gigantai vienu metu skelbia pasauliui, jog jie žalėja [going green]. Taip – žalėja, bet ir toliau žaloja (gamtą).

Šaunu, kad tokios aktualia ekotema reklamos pasirodo, tačiau jos labiau auklėja vartotoją ir nušviečia ateities gaires nei atspindi realybę. O realybė tokia kaip atvirkštinė situacija patarlės: „Šaukštas deguto visą statinę medaus pagadina“. Patarlės transformacija skamba taip: „Šaukštas medaus statinės deguto nepataiso“. Jei dar nesupratote – visa tai apie energetinius išteklius: deguto [naftos ir dūjų išgaunamos energijos] yra statinė, o medaus [ekologinės energijos] vos šaukštelis. Rašau palyginimais kaip koks Jėzus Kristus. O jis čia ne be reikalo paminėtas, nes jei jis dabar mato tas reklamas tai verkia kruvinom ašarom. Taigi, įsijaučiu aš į nusiminusį Jėzų ir į superreklamžmogį viename asmenyje. Matyti, jog kūrybinė užduotis yra tokia, kurios rezultatas yra stebuklas. Jezui stebuklai tai įprasta rutina, na o superreklamžmogis kad ir koks super, bet vis gi žmogus. Taigi, kaip optimistiškai pateikti santykį statinė_deguto_ir_šaukštas_medaus? Štai kur klausimas. Atsakymą BP’ai ir BG’ai kiekvienas suprato savaip.

Iš šių dviejų analogiškų kampanijų užskaitau dujininkų, o štai todėl, kad ji byloja apie pažangesnę energetikos kaitą. Sumetus galvoje informaciją per 3 sekundes visa reklamos mintis tampa aiški: pasaulinės dujų atsargos baigiasi ir tos pačios įtakoja globalinį atšilimą, tad BG persiorientuoja ties vėjo energetika. Stato didžiausią vėjo jėgainių kompleksą. Siekia toje srityje lyderystės. O štai kuria kryptim eina BP sunku sumoti. Jei numanote kur link jie lenkia parašykite komentaruose, nes žiūriu, jog BP tiesiog trūksta sąmojo. Matyt buvo taip, kad visas energetikos sritis, kuriomis jie užsiima tiesiog užrašė ant popieriaus lapo ir padavė kaip brief‘ą reklamos specialistams ir pasakė: „ viskas čia svarbu“. Na o man šioje situacijoje svarbu „medus“, o ne „degutas“. Svarbu, jog kaip įmanoma greičiau būtų atsisakyta žalojančios smalos [naftos] ir bezdalų [gamtinių dujų]. Kas svarbu jums: degutas, medus ar abu? Kol kas matyti, jog stipriai padlaižiaujama žalojantiems ištekliams, o žalėjantys tik tam, jog padarytų tokią reklamą įmanoma. Abi šios reklamos yra ir komercinės ir socialinės. BG ir BP vadovybių supratimas, jog laikas keistis sukūrė terpę tokioms įdomioms savo turiniu reklamoms kaip šios. Juk energetika, buvusi tokia gna “sausa“ sfera, dabar ypač diskutuotina, nes iškastiniai energijos šaltiniai yra atgyvena ir gėda prieš planetą Žemę, o kas juos pakeistų su visam dar nėra sugalvota. Diskusijas paskatins ir reklamos. Kuo daugiau diskusijų tuo greičiau energetiniai pasaulio reikalai spręsis į gerą.

Anądien metro stoty mane užkalbino skandinavas mokslininkas ir pasigyrė savo pasiekimais. Džiaugėsi gavęs finansavimą naujam energetiniam projektui. Britų valdžia palaimino idėją naudoti karštos lavos sluoksnį esantį po vandenyno dugnu elektros energijai gaminti. Siurbti energiją iš žemės gelmių galbūt ir pažangu jei būtų įrodytą, jog tai sukeltų klimato atšalimą ir grąžintų tirpstantiems ledynams jų praeities galybę. Aš už, jei tai pasiteisintų kaip atvirkštinio klimato atšilimui proceso sukėlimas – klimato atšalimas. Šiek tiek ledukų į kolą juk nepamaišytų ar ne? O be to kas dar geriau mokėtų atvėsinti žemę jei ne šaltieji skandinavai.
O bet tačiau tai ką sugalvojo moksliukas skandinavas yra tas pats garo variklio principas, kurio efektyvumas baisingai menkas. Čia ir man nieko neišmanančiam apie energetiką aišku, jog tai dar vienas monkės biznis – energetikos revoliucijos atitolinimas nukreipiant dėmesį nuo iš esmės didelių pasikeitimų. Galbūt britai jaučia nostalgiją garo varikliui todėl suteikė finansavimą šiam projektui. Kas ten juos žino.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s